Opinie naszych studentów

Rafał Skarżycki
Kurs gitary akustycznej

W przygotowaniu

W przygotowaniu

Na kurs gitary Piotra Słapy trafiłem w grudniu 2018, po mniej więcej roku samodzielnej nauki opartej na tym, co można znaleźć w internecie. Przeskok jakościowy w nauce był niewyobrażalny. Piotr ma rzadki dar nauczania – potrafi bezbłędnie wyłapać, co nie działa, nad jakim aspektem gry/edukacji muzycznej trzeba popracować i wie w jaki sposób te elementy poprawić. Co istotne przekazuje wiedzę w fantastycznej atmosferze, w sposób który sprawia, że uczeń czuje się zmotywowany do pracy, a nie przytłoczony swoimi brakami. Lekcje to nie jest „zaliczanie” kolejnych utworów, to przemyślany system dostosowany do indywidualnych potrzeb ucznia, dzięki któremu można zbudować swoje muzyczne zdolności od podstaw i wykorzystywać je w preferowanych przez siebie stylach gry.  Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Piotr zmienił moją grę i podejście do instrumentu – zacząłem późno (wiek już zdecydowanie nie młodzieńczy) i jedyne czego żałuję to, że nie trafiłem na tak dobrego nauczyciela wcześniej. Polecam Piotra – niezależnie od tego, czy chcecie grać dla własnej przyjemności (moja opcja), czy myślicie o gitarze profesjonalnie, to jest miejsce, które rozwinie w Was umiejętności muzyczne, o które się nawet nie podejrzewacie.


Rafał Skarżycki
Kurs gitary akustycznej

Przygodę z gitarą zaczęłam od samodzielnej nauki. Chciałam przede wszystkim śpiewać, a gitara miała zapewnić mi akompaniament. W przypadku wokalu czułam, że mam duży potencjał tak co do gitary nie miałam dobrego przeczucia. A może po prostu nie miałam dobrego nauczyciela… W Warszawie trafiłam na stronę gitarzysty Piotra Słapy. Dzięki niemu przekonałam się, że ciężką pracą pod okiem właściwego trenera, można znacząco rozwinąć swoje umiejętności. Na początku nauki Piotrek zapoznał się z moim poziomem gry na gitarze i zaproponował w jaki sposób możemy ten poziom zwiększyć. Jest bardzo uważnym i cierpliwym nauczycielem. Potrafi motywować, nawet gdy ja czułam, że coś jest dla mnie za trudne i zaczynałam się zniechęcać, zawsze mogłam liczyć na jego wsparcie. Najczęściej pracujemy na konkretnych utworach. Pomaga mi dobierać repertuar oraz pomaga zaaranżować tak, aby przyjemnie było słuchać mojego wykonania, nawet jeśli będzie to wersja prostsza od oryginału, bo ważne jest, że jest to dopasowane do moich umiejętności. Piotrek pomaga mi również w tworzeniu mojej autorskiej muzyki. Bardzo dużo dowiedziałam się od niego jak konstruować poszczególne partie utworu, dobierać rytmy czy tworzyć melodię dla wokalu.


Maria Kosińska
Kurs gitary akustycznej

Bardzo dobry, pełen pasji nauczyciel, który przy okazji jest też świetnym gitarzystą fingerstyle. Do szkoły trafiłem jako osoba grająca w miarę dobrze na gitarze, acz po chwili okazało się jak bardzo się myliłem. Piotrek poprowadził mnie za rękę, wskazywał błędy i niuanse artykulacji, pracy prawej i lewej ręki, budowy utworów, nauczyłem się jak urozmaicać graną muzykę. Bez jego rad dalej kręcił bym się w kółko internetowych „pomocy”. Zawsze po każdej z lekcji miałem wrażenie że godzinne spotkanie dało mi więcej niż ślęczenie samemu przez 2 tygodnie albo i więcej. Super szkoła. Super człowiek.


Paweł Minuczyc
Kurs gitary akustycznej i elektrycznej

Gram na gitarze od ponad 20 lat, ale teraz wiem, że tak naprawdę zacząłem poznawać ten instrument i możliwości, jakie on daje, dopiero kiedy rozpocząłem naukę u Piotra. Teraz wiem, dlaczego moja gra była taka „drewniana” i mechaniczna. Piotrek świetnie obrazowo tłumaczy nawet zawiłe aspekty teorii gry na gitarze, więc postępy w nauce są bardzo szybkie. Równie ważne jest to, że Piotr autentycznie kocha Muzykę i dzieli się z uczniem tą miłością. Dzięki Piotrkowi uczę się GRAĆ na gitarze, a nie bezrefleksyjnie odtwarzać tabulatury lub lekcje z YouTube. Zaczynam samodzielnie inaczej ogrywać kawałki, które grałem do tej pory na jedną modłę, i to daje ogromną satysfakcję. Z całego serca polecam naukę u Piotrka każdemu gitarzyście.


Eugeniusz Koncewoj
Kurs gitary akustycznej 

Piotr jest fantastycznym nauczycielem. Potrafi bardzo skutecznie i łatwo przekazać wiedzę. Ponadto, otworzył mnie na muzykę i w krótkim czasie zrobiłem duże postępy. Do każdej lekcji jest w pełni przygotowany i materiały, które podsumowują lekcje bardzo przystępne. Gdyby nie Piotr dalej bym błądził we mgle i nie ruszyłbym z miejsca. Dzięki niemu inaczej zacząłem patrzeć muzykę i samo granie. Bardzo polecam!


Alexander Al-Shekhly
Kurs gitary elektrycznej

Świetna atmosfera, ogromne postępy w graniu na gitarze, pasja do dobrej muzyki oraz mnóstwo wiedzy, której wyszukanie i zgromadzenie zabrałoby Tobie lata. Zajęcia pochłaniją na tyle, że nie chcesz, by się skończyły oraz przez następne dni nie wypuszczasz gitary z rąk. Jeśli myślisz, że pewnych rzeczy nauczysz się sam, to po zajęciach z Piotrkiem zrozumiesz, że zajęłoby Ci to nieproporcjonalnie dużo czasu oraz popełniasz błędy, które blokują Twój dalszy rozwój muzyczny. Nie znajdziecie w Polsce lepszego nauczyciela gry na gitarze.


 

Dominik Posmyk
Kurs gitary elektrycznej i akustyczne

Piotrek jest przede wszystkim znakomitym gitarzystą, który posiada cechy czyniące go świetnym nauczycielem. Przede wszystkim potrafi przełożyć swój talent i umiejętności na działalność dydaktyczną czego nie mogę powiedzieć o wszystkich nauczycielach, z którymi miałem do czynienia w swoim życiu. Uczy z pasją i zaangażowaniem, poszukuje nowych technik i narzędzi do pracy z uczniami i ciągle ulepsza swój warsztat. Jest szczery i dzięki temu bardzo pomaga uczniowi ukierunkować drogę rozwoju. Chciałbym również bardzo podkreślić, że Piotrek jest muzykiem i nauczycielem bardzo wszechstronnym, dzięki czemu jego uczniowie mają okazję grać praktycznie wszystko co lubią. Polecam lekcje z Piotrkiem, bo to świetnie spędzony czas i efekty!


Krzysztof Wasilewski

Kurs gitary akustycznej i klasycznej

Na urodziny dostałam od męża gitarę elektryczną. To było takie marzenie z czasów nastoletnich, kiedy chodziło się na koncerty rockowe i słuchało Nirvany, i Red Hot Chilli Peppers. Wcześniej miałam kontakt tylko z gitarą klasyczną (amatorsko), więc jak wzięłam elektryka do ręki to wiedziałam, że będę potrzebować nauczyciela. Piotra Słapę poleciła mi znajoma wokalistka. Po pół roku nauki mogę powiedzieć, że się rozwijam i uczę na różnych poziomach. Piotr podchodzi do każdego ucznia indywidualnie, biorąc pod uwagę jego możliwości oraz motywację do grania. Uczę się nie tylko techniki czy motoryki, ale przede wszystkim słuchania muzyki i przełożenia tego później na granie. Nie ma jednego rozwiązania (bo każdy jest inny). Razem słuchamy i szukamy. A wszystko to w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Szczerze polecam lekcje Piotra Słapy!


Weronika Lewoń
Kurs gitary elektrycznej i ukulele

 

Dołacz do jednego z naszych kursów!

W tym momencie kursy nie są jeszcze dostępne. Zapraszamy na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz darmowe lekcje instruktażowe.