Opinie naszych studentów

“Na samym początku muszę się do jednej rzeczy przyznać – jestem absolutnie zachwycony kursem Gitara Od Podstaw i z tego powodu ogromnym wyzwaniem będzie przekazanie swojej opinii, tak żeby nie brzmiała, jak reklama. Chociaż nazwa kursu sugeruje, że jest on przede wszystkim skierowany do osób zaczynających przygodę z akustykiem, to materiał w nim zawarty i ćwiczenia ułożą i poprawią grę nawet tych gitarzystów z dłuższym stażem (a dla początkujących trudno wymarzyć sobie lepszy start z gitarą). Piotr ułożył bardzo przemyślany program, kolejne lekcje wykorzystują umiejętności opracowane we wcześniejszych modułach, co tworzy jasną, przejrzystą, logiczną, a przede wszystkim skuteczną ścieżkę nauki gry na instrumencie. Co jest niezwykle ważne, kurs to nie tylko świetnie zorganizowane i zrealizowane w wysokiej jakości nagrane lekcje, ale też ocena, wsparcie i korekty do gry od Piotra – dzięki grupie kursu na Facebooku mamy stały kontakt z nauczycielem, możemy dzielić się swoimi postępami, odrabiać prace domowe (tak – są! I poprawki też). Grupa jest też świetnym wsparciem i miejscem, w którym można poznać ludzi, dla których gitara akustyczna jest autentyczną pasją. Mamy też możliwość omówienia postępów, czy wątpliwości podczas spotkań on-line na żywo. Ogromną wartością kursu jest dla mnie także to, że lekcje i ćwiczenia w nim zawarte są czymś, co staje się częścią gitarowej przygody na stałe – ćwiczenia techniczne, czy rytmiczne są obmyślanie nie tylko na sugerowany czas trwania kursu (12 tygodni – ale każdy może realizować program w tempie, które jest dla niego odpowiednie), ale posłużą znacznie dłużej, ulepszając grę i pozwalając cieszyć się muzyką. Gorąco polecam ten kurs – przejście ścieżki edukacyjnej opracowanej przez Piotra gwarantuje, że przygoda z gitarą będzie udana, a Waszą grę chwalić będzie nie tylko mama, ale kto wie, może nawet sąsiedzi 🙂


Rafał Skarżycki
Kurs Gitara Od Podstaw

“Gram na gitarze już 21 lat. Kupiłam ten kurs, bo od dłuższego czasu miałam zastój w grze i szukałam inspiracji. Moim zdaniem jest on zdecydowanie z wysokiej półki. Znacząco odbiega (OCZYWIŚCIE NA PLUS) od wielu słabych szkółek gitarowych i youtubowych tutoriali. Majstersztyk po prostu! Jest tam mnóstwo wartościowych porad nie tylko dla osób zupełnie początkujących, ale też dla takich jak ja, które szukały kursu, w którym w końcu będzie dużo o technice gry. Poprawiłam już trochę rzeczy w swoim graniu, a siedzę dopiero w 4 module! Jestem tym kursem zachwycona. Odblokował mi wiele rzeczy, które przeszkadzały mi w dalszym rozwoju. Zazdroszczę tym, którzy zaczynają uczyć się na tym kursie „od zera”, bo ja muszę eliminować stare błędy i nawyki, a Wy od początku będziecie mogli uczyć się najlepszej techniki nie marnując czasu! Ćwiczenia z kursu są bardzo przydatne – proste, a skuteczne. Prowadzenie lekcji bez zbędnego lania wody i niepotrzebnego ględzenia, jak na większości dostępnych kursów (mam kilka już w swoich zbiorach). Kurs jest też fajny ze względu na pomoc Piotra. Na bieżąco komentuje nasze filmiki wrzucane na zamkniętą grupę dla studentów i daje super feedback jakie robimy błędy. Świetna jest też sama Grupa Kursowa. Jest tu sympatyczna, przyjazna atmosferka i nie ma hejtu, jak na innych forach. Każdy się wspiera i motywuje. Co jakiś czas widzimy się też na live’ach z Piotrem na Zoomie, gdzie możemy zadawać pytania lub pogadać na ogólnogitarowe tematy i powymieniać się doświadczeniami czy spostrzeżeniami. Motywacyjne jest też to, jak widzimy, że ktoś coś wrzuca a my leżymy na kanapie… To naprawdę działa! Kurs jest dla każdego, kto szuka bardzo konkretnego programu ćwiczeń, gotowego planu pozwalającego na szybkie robienie postępów. Ja podpisuję się pod tym kursem obiema rękami!”


Jowita Pietras
Kurs Gitara Od Podstaw

“12-tygodniowy kurs Harmonijka Od Podstaw Bartka Łęczyckiego to skondensowana i bardzo logicznie ułożona ścieżka rozwoju/nauki gry na tym fascynującym instrumencie. Bartek podczas każdego z modułów prowadzi kursanta dosłownie za rękę, dając proste, zrozumiałe wskazówki podpierając to przykładami zarówno video jak i w postaci podręcznika w formie ebooka. Dodatkowo na każdym etapie omawia błędy początkujących – niby banalne ale jakże istotne podczas nauki. Moje doświadczenie z harmonijką przed zakupem kursu (potrafiłem grać pojedyncze dźwięki, obniżać je) początkowo wskazywało, że mogę się nudzić podczas tej 12-tygodniowej drogi. Jednak poczucie całkowicie mylne jak się okazało. Z nauczycielską precyzją, ogromnym spokojem Bartek uporządkował mi w głowie, każdy z elementów niezbędnych do właściwej (technicznie) gry na harmonijce. Materiał przez niego przygotowany do kursu wpłynął bardzo pozytywnie na moją grę przede wszystkim poprzez systematykę – najistotniejszy element motywacji u mnie. Włączyła się też samodyscyplina – bo jakby nie patrzyć to lekcje i są zadania domowe, które ambicjonalnie chciałem wykonać jak najlepiej. Zamknięta grupa kursantów na Facebooku, spotkania LIVE i wspaniała atmosfera między uczestnikami to doskonałe podsumowanie tych 12 tygodni z harmonijką u boku. Bawiłem się świetnie, poznałem fantastycznych ludzi do tego jeszcze bardziej pokochałem ten pozornie mały instrument. Już nie mogę się doczekać kolejnych edycji. Wszystkim chcącym grać na harmonijce serdecznie polecam tą przygodę. Przygodę mam przekonanie już na całe życie!”


Sebastian Bartoszko
Kurs Harmonijka Od Podstaw

“Moja historia z gitarą jest trochę długa, bo pierwszą styczność z tym instrumentem miałam w wieku 6 lat. Gdy starsza siostra dostała gitarę na urodziny, od razu się zakochałam i zaczęłam podejmować pierwsze próby grania. Nigdy tak naprawdę nie uczyłam się specjalnie, ani nie miałam nikogo, kto by tą nauką pokierował. Od zawsze grałam ze słuchu i przychodziło mi to dość łatwo, więc teorię i technikę kompletnie ignorowałam. Ostatnio myślałam o tym, by zacząć kurs u profesjonalnego nauczyciela, który ukierunkowałby moją grę w taki sposób, by od strony technicznej było poprawnie, a przede wszystkim by muzyka, którą w przyszłości miałabym tworzyć byłaby przyjemna dla ucha. Niestety dobrych nauczycieli brak w mojej miejscowości, a na kurs musiałabym dojeżdżać ok. 40 kilometrów do większego miasta. Kurs u Piotra w Akademii Muzyki to był strzał w dziesiątkę. Po pierwsze dlatego, że sam instruktor to znakomity gitarzysta akustyczny, bez wątpienia zaliczający się do czołówki najlepszych gitarzystów w Polsce (a może nawet i w Europie 🙂). Po drugie, jako pedagog z wykształcenia mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że Piotr ma wszystkie cechy dobrego nauczyciela, jakie można tylko wymarzyć: cierpliwie, dokładnie i precyzyjnie, krok po kroku, w nieprzeciętny sposób zgłębia tajniki gry i przystępnie tłumaczy teorię. Po trzecie, Piotra wskazówki co do mojej gry powodują, że takiej motywacji do nauki jak podczas tego kursu nie miałam jeszcze nigdy, każdą wolną chwilę poświęcam na ćwiczenia, które trzeba tu zaznaczyć nie są monotonne, tylko przyjemne dla ucha. Po czwarte, oszczędzam czas i pieniądze na dojazdy, gram wtedy kiedy mam czas i ochotę. Po piąte, zaliczam kolejne lekcje i moduły wtedy, gdy czuję, że jestem na to gotowa, ponieważ nie trzeba kończyć kursu w wyznaczonym terminie. Gorąco polecam kurs wszystkim, którzy kochają tak jak ja dźwięk gitary akustycznej, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynają swoją przygodę z gitarą, czy już grają jakiś czas, ale nie są pewni swoich umiejętności. Zapisujcie się!!!”


Karolina Kubicka
Kurs Gitara Od Podstaw

“Kurs Akademii Harmonijki autorstwa Bartka Łęczyckiego jest dla mnie Wielką Przygodą. Zakres kursu dla początkujących jest starannie przemyślany, a regularne ćwiczenia zgodnie z zaleceniami wykonywane dają zaskakujące efekty dla ucznia. Faktycznie po 12 tygodniach jestem w stanie zagrać pojedynczym dźwiękiem proste melodię a nawet proste improwizacje bluesowe. O to chodziło! A że apetyt rośnie w miarę jedzenia to zamierzam kontynuować naukę na kolejnym kursie Bartka. Stworzenie zamkniętej grupy dla kursantów na Facebooku było strzałem w dziesiątkę – poznałem nowych przesympatycznych ludzi, z którymi wzajemnie motywowaliśmy się do ćwiczeń, nagrań prac domowych – bez stresu czy wstydu, że zostanę źle oceniony. Przygoda z harmonijką trwa! Dostęp do kursu jest dożywotni, nie ma limitu czasu na przerobienie materiału – nie trzeba się więc spieszyć. Sprawdza się tu zasada: im wolniej tym szybciej czyli im więcej czasu poświęcamy na ćwiczenie tym szybciej opanowujemy dany zakres materiału. Dla mnie to było kluczowe i dało efekt. Nagrania lekcji prowadzone przez Bartka umieszczone na profesjonalnej platformie online plus podręczniki do modułów to fantastyczna pomoc w nauce. Polecam, naprawdę warto – niczym nie ryzykujesz, a wiele zyskujesz!”


Mateusz Doliński
Kurs Harmonijka Od Podstaw

“Serdecznie polecam kurs Harmonijka Od Podstaw, każdemu kto chciałby nauczyć się grać na tym instrumencie. Kurs ten daje możliwość nauki pod okiem mistrza harmonijki. Bartosz Łęczycki wprowadza w tajniki gry krok po kroku, ucząc od prawidłowego trzymania instrumentu, wydobywania dźwięków, przez granie zagrywek, utworów, aż po własne improwizacje. Ogromną zaletą kursu jest także zamknięta grupa dla studentów na Facebooku na której uczniowie dzielą się swoimi postępami i dostają wskazówki od nauczyciela nad czym należy pracować. Na grupie panuje fantastyczna, wspierająca atmosfera, daje także możliwość poznania osób dzielących tą samą pasję do muzyki. Kurs motywuje do systematycznych ćwiczeń, a każdy kolejny tydzień to możliwość poznania kolejnych sekretów gry na harmonijce. Dla mnie uczestnictwo w kursie było niezwykłą przygodą, przyjemnością i możliwością rozwijania umiejętności gry. Polecam ten kurs zarówno osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z harmonijką jak i osobom, które mają już pewne umiejętności w tym zakresie, gdyż kurs ten daje możliwość także usystematyzowania posiadanej wiedzy i umiejętności. Jest to świetny materiał do nauki gry, do którego z pewnością będę wielokrotnie wracać.”


Julia Dobrzańska
Kurs Harmonijka Od Podstaw

 

“Jestem uczestnikiem pierwszej edycji kursu. To chyba najlepiej ułożony kurs jaki można znaleźć. Już od pierwszych lekcji byłam pewna że jest to strzał w dziesiątkę. Piotr krok po kroku wprowadza gitarzystę w tajniki gry. Świetnie dobrany plan ćwiczeń procentuje z każdym dniem. Ćwiczenia z jednego modułu przygotowują do przejścia na moduł następny. Nie ma chaosu, który towarzyszył mi przed tym kursem ani skakania po różnych tematach. Nareszcie zwykłe akordy zaczęły być muzyką. Szkoda tracić czas na naukę z innych kanałów, a potem poprawiać błędy. Lepiej od razu działać jak należy. A co najważniejsze Piotr jest z nami zawsze na każdym etapie kursu. Wspiera, ocenia i poprawia. Do każdego podchodzi indywidualnie. Czuje się jego zaangażowanie a żadna wątpliwość nie zostaje bez odpowiedzi. Polecam!”


Aneta Nieslanikova
Kurs Gitara Od Podstaw

“To mój pierwszy gitarowy kurs w życiu i nie żałuję, że się na niego zapisałem. Mimo tego, że pierwszy raz gitarę w rękach miałem 20 lat temu, to dopiero teraz widzę, że gdybym wtedy zaczął od tak profesjonalnie przygotowanego kursu, to dzisiaj ścigałbym się z Tommym Emmanuelem o tytuł najlepszego gitarzysty 😉 Jestem dopiero na dziewiątym module i już widzę poprawę w mojej grze. Polecam wszystkim ten kurs, nieważne czy trzymacie gitarę pierwszy raz w ręku, czy też macie już jakieś doświadczenie.”


Michał Lazaj
Kurs Gitara Od Podstaw

“Od czasów podstawówki zabawiałem towarzystwo śpiewem i grą na różnych instrumentach. Jednym z pierwszych była właśnie harmonijka kupiona przez rodziców na jakimś odpuście. Miałem wtedy około 6 lat. Jestem samoukiem i wraz z upływem lat przekonałem się, że mam wiele braków. A to wszystko dzięki kanałowi YouTube Bartka Łęczyckiego, który śledzę regularnie od 2017r. Pomyślałem wtedy, że włóczykij, górołaz, żeglarz, kajakarz, który nie może rozstać się harmonijką i gitarą, powinien choć trochę podszkolić swoje umiejętności harmonijkarskie, żeby zasilić swój repertuar ambitniejszymi melodiami. Ile można grać to samo? W końcu nadarzyła się okazja, żeby skorzystać z kursu online Harmonijka od Podstaw. Jak tylko zobaczyłem, że Bartek go organizuje, nie wahałem się ani chwili. Natomiast obawiałem się, że wersja online może nie spełnić moich oczekiwań. Zastanawiałem się, jak nauczyć się gry bez osobistego nadzoru nauczyciela, tym bardziej że to lekcje od podstaw. Bartek utworzył grupę na Facebooku i tam oceniał każde z nagrań, które przesyłali kursanci i to było dla mnie najbardziej stresującym elementem. Oprócz oceny Bartka pozostali członkowie grupy widzieli postępy. Jednak taka forma zajęć okazała się niezwykle motywująca, zwłaszcza że kursanci nawzajem się dopingują, inspirują i dzielą doświadczeniem. I to bez cienia rywalizacji. Mnóstwo przydatnych wskazówek, cierpliwość, a przede wszystkim poświęcony każdemu przez naszego Mistrza czas sprawiły, że efekty zdalnej nauki były zaskakująco dobre. Nie spodziewałem się aż takich efektów. Nauczyłem się tutaj świadomie korzystać z możliwości harmonijki, np. akompaniować, improwizować czy grać w innej tonacji niż ta na harmonijce oraz usystematyzowałem swoją wiedzę. Co najważniejsze, poznałem pasjonatów, którzy interesują się harmonijką od strony merytorycznej i technicznej. Wymiana pomysłów i burza mózgów, jaka często odbywała się na forum na przeróżne harmonijkowe tematy, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że kilka ciekawych znajomości zawartych i podtrzymywanych przez internet ziści się w rzeczywistości, jak tylko skończy się pandemia. Wspólna pasja zbliża i ten kurs jest tego najlepszym dowodem.”


Paweł Zieliński
Kurs Harmonijka Od Podstaw

“Jestem muzycznym „czeladnikiem” dla którego muzyka (a zwłaszcza blues) jest doskonałą odskocznią od szarej codzienności w tych dziwnych czasach. Wiadomo – jak blues to oczywiście harmonijka. Moja randka z tym instrumentem rozpoczęła się już jakiś czas temu i dopiero po kilku latach mając świadomość , że bez wsparcia nie zrobię już znaczących postępów trafiłem na Akademię Muzyki, a w niej kurs gry na harmonijce prowadzony przez Bartosza Łęczyckiego. Decyzja uczestnictwa w tym kursie to „strzał w dziesiątkę”. Dziś mając już przed sobą ostatnie zaliczenia materiału przerabianego w ramach kursu podstawowego mogę podzielić się z Wami krótką refleksją. Kurs pozwolił mi poznać podstawy warsztatu gry na harmonijce i mimo, że to stwierdzenie może brzmieć dość banalnie chcę właśnie na to zwrócić szczególną uwagę. Okazało się, że jako osoba grająca już wcześniej na tym instrumencie o wielu podstawowych sprawach nie miałem zielonego pojęcia. Każdy chyba się ze mną zgodzi, że w każdej dziedzinie dobre podstawy dają możliwość postawienia solidnej konstrukcji. Właśnie uczestnictwo w kursie dało mi świadomość, że zostałem uzbrojony w solidny fundament, który umożliwi mi dalszy muzyczny rozwój. Formuła poszczególnych lekcji, sposób prowadzenia zajęć, indywidualne podejście do każdego uczestnika, konstruktywne wskazówki przy zaliczeniach poszczególnych partii materiału i totalne poczucie wsparcia przez prowadzącego kurs Bartka w problemowych sytuacjach sprawiły, że uwierzyłem we własne możliwości. Teraz już wiem, że moja randka z harmonijką przechodzi dziś swoisty come back. Jest jeszcze wiele „wartości dodanych” wynikających z uczestnictwa w kursie ale nie chcę odkrywać wszystkich kart przygotowanych dla nas przez Bartosza i Piotra. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych do dołączenia do kursu. Jestem przekonany, że przyniesie on każdemu wiele najzwyklejszej frajdy i podobnie jak w moim przypadku znacznie zwiększy apetyt na dalsze zgłębianie tajników gry na tym wspaniałym instrumencie.”


 

Zbyszek
Kurs Harmonijka Od Podstaw

“Gram od jakiegoś czasu na gitarze elektrycznej. Postanowiłem poszerzyć horyzonty, więc zakupiłem gitarę akustyczną. Na początku dużo na niej nie grałem, ale wszystko zmieniło się kiedy trafiłem na kurs Piotra Słapy – Gitara Akustyczna Od Podstaw. Kurs okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ nie znalazłem innego kursu tak obszernego i szczegółowego. W programie opanowałem podstawowe techniki gry, nauczyłem się rytmiki i akcentowania czego w innych tego typu kursach brakuje. Ćwiczenia z kursu wzmocniły moje palce, teraz gram z odpowiednią siłą co wpłynęło na jakość mojej gry. Kurs polecam wszystkim początkującym jak i bardziej zaawansowanym szukającym bodźców do dalszego rozwoju. Cieszy mnie, że kurs wpłynął również bardzo pozytywnie na moją grę na elektryku. Gram lżej, dokładniej i lepiej rytmicznie.”


Zdzisław Kołtek
Kurs Gitara Od Podstaw

“Na kurs Akademii Muzyki zapisałem się z nieco sceptycznym nastawieniem. Zacząłem grać na harmonijce kilka lat temu, ucząc się z poradników znalezionych w internecie. Nie byłem pewny czy kurs od podstaw jest dobrym pomysłem, jednak ostatecznie przekonało mnie doświadczenie Bartka i po tych 12 tygodniach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Bartek jest znakomitym dydaktykiem i nawet poprzez nagrania potrafi zwrócić uwagę na niedociągnięcia w technice. Dopiero pod okiem nauczyciela zdałem sobie sprawę z pewnych braków w podstawach gry, które wcale nie są takie oczywiste ucząc się samemu, jak kontrola oddechu albo prawidłowa postawa. Zyskałem bardzo dużo motywacji do nauki i czerpię jeszcze większą przyjemność z gry, szczególnie dzięki nauce improwizacji. Bardzo gorąco polecam kurs samoukom – nie tylko dla usystematyzowania wiedzy i wyrobienia dobrych nawyków, ale też dla świetnych ludzi, dzięki którym nauka sprawia jeszcze więcej satysfakcji.”


Mariusz
Kurs Harmonijka Od Podstaw

Dołacz do jednego z naszych kursów!

 Zapraszamy również na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz darmowe lekcje instruktażowe.